DAF XF získal v Severním Irsku ocenění „Truck of the Year“


DAF XF získal při udělování severoirských prestižních ocenění v sektoru nákladní dopravy Export & Freight Transport & Logistics Awards 2018 titul „Truck of the Year“ (Nákladní vozidlo roku).

DAF XF získal nejvyšší ocenění v některé z evropských zemí již počtvrté. Své triumfální tažení započala vlajková loď XF společnosti DAF Trucks – společně s univerzální řadou CF – nejprve na základě hlasování mezinárodní poroty 23 novinářů ziskem titulu „International Truck of the Year 2018“. Následně pak řada DAF XF pro dálkovou a těžkou přepravu obdržela národní ocenění Truck of the Year v Polsku, Slovinsku a na Slovensku.
V Severním Irsku bylo modelu XF uděleno nejvyšší ocenění na základě hodnocení poroty složené ze zástupců přepravních společností a odborníků působících v severoirském odvětví dopravy. Tito porotci označili prémiovou řadu XF společnosti DAF jako „jasného vítěze s maximálním skóre v oblasti efektivity a spolehlivosti, bezpečnosti a komfortu řidiče, hospodárnosti a poprodejní podpory ze strany dealerské sítě. DAF XF přináší celou řadu inovativních prvků již ve standardní výbavě a posunuje tak prvotřídní efektivitu přepravy na novou úroveň“.


Společnost DAF Trucks N.V. – dceřiná společnost americké společnosti PACCAR Inc., jednoho z největších světových výrobců těžkých nákladních vozidel – je předním výrobcem lehkých, středně těžkých a těžkých nákladních vozidel. Společnost DAF vyrábí kompletní řadu tahačů a nákladních vozidel a dokáže nabídnout správné vozidlo pro každou přepravní aplikaci. Společnost DAF patří také ke špičce v oblasti služeb. Nabízí například smlouvy na opravy a údržbu MultiSupport, finanční služby od společnosti PACCAR Financial a prvotřídní služby v oblasti dodávek náhradních dílů od společnosti PACCAR Parts. Společnost DAF navíc vyvíjí a vyrábí součásti, jako jsou nápravy a motory pro výrobce autobusů a autokarů po celém světě. Společnost DAF Trucks N.V. má výrobní závody v Eindhovenu v Nizozemsku, ve Westerlo v Belgii, v Leylandu ve Spojeném království a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisních dealerů a servisních míst v Evropě i mimo ni.


Eindhoven 9. října 2018
Popis přiložené fotografie:
zleva: Gary Coburn (Close Brothers), Enda Cushnahan (SDC Trailers), Neil Hatton (DAF Trucks), Brian Lynch (TBF Thompson), Phil Moon (DAF Trucks), Joel Taggart (moderátor).