DAF Trucks představuje limitovanou edici k 90. výročí


Výroční edice je omezena na pouhých 250 vozidel. Ta jsou k dispozici jako tahač v konfiguraci 4 x 2 (FT) pro kontinentální Evropu a v konfiguraci 6 x 2 (FTG) pro trh Velké Británie. Všech 250 vozidel má vlastní unikátní číslo na dekorativních prvcích v kabině a na panelu s logem DAF, které se rozsvítí při otevření dveří.
Jedinečný působivý exteriér
Unikátní limitovaná edice „International Truck of the Year 2018“ společnosti DAF je k dispozici ve třech atraktivních metalických barvách: Special Black, Rouge Flamme a Jamaica Blue. Masku chladiče zdobí barevné pruhy v modré či červené barvě, vyjadřující exkluzivní charakter edice nového výročního DAF XF. Příď, boky i zadní stěna kabiny nesou slavné, ručně vyrobené historické logo DAF.
Maximální výbava
Jedinečná edice k 90. výročí společnosti DAF se pyšní maximální výbavou. Ta mimo jiné zahrnuje pneumaticky odpruženou kabinu Super Space Cab se všemi vnějšími částmi lakovanými ve stejné barvě, hlavní světlomety s LED technologií, přídavná světla Skylights, mlhová světla s funkcí přisvětlování do zatáčky, střešní spoiler s bočními límci, mezinápravové spoilery (4 x 2) a hliníková kola Alcoa. Na střeše kabiny jsou vzduchové houkačky.
Jedinečný interiér
Mimořádně komfortní interiér – v provedení Exclusive – zahrnuje unikátní prvky, jako například historické logo DAF vlisované do opěrek hlav kožených sedadel Xtra Leather Air. Klasické logo DAF zdobí i dekorativní lišty ve dveřních výplních a najdete je i na displeji přístrojového panelu a audionavigačním systému.
Tato varianta interiéru zahrnuje rovněž celokožená sedadla, kožené loketní opěrky a výplně dveří a rovněž kůží potažený volant. Nechybí ani systém klimatizace, TruckPhone, mikrovlnná trouba, oblíbená chladnička DAF pod spodním lůžkem a DAF Night Lock.
Sada luxusních dárků
Každé vozidlo XF z edice k 90. výročí se dodává se shodně číslovanou sadou luxusních dárků. Náleží do ní celokožená cestovní taška, stylová bunda s koženými doplňky, pero DAF Waterman ve speciálním koženém pouzdře, kožené pouzdro na kreditní karty a skica na téma edice k 90. výročí s podpisem šéfdesignéra DAF Barta van Lotringena.
Hub van Doorne
„Hub van Doorne kladl při vývoji svých nákladních vozidel důraz na technologie, funkčnost a komfort řidiče,“ uvedl Preston Feight, prezident společnosti DAF Trucks. „A elitní edice k 90. výročí vzdává zakladateli naší skvělé společnosti hold.“