Nový DAF LF


Pure Excellence

V souladu s naší filozofií DAF Transport Efficiency jsme provedli celou řadu inovací populárního modelu LF a rozvážková doprava tak dosáhla další úrovně dokonalosti.

 • Nové pohonné jednotky pro maximální úsporu paliva
 • Skvěle připraven pro snadnou a rychlou montáž nástaveb
 • Svěží design exteriéru
 • Luxusní nový interiér
 • Lepší výhled z kabiny díky oknu ve spodní části dveří spolujezdce
 • Systém pro správu vozového parku DAF Connect pro maximální efektivitu dopravy

Nový DAF LF posunuje spolehlivost, životnost, manévrovatelnost a komfort na zcela novou úroveň a stává se měřítkem ve své třídě. Díky ještě vyššímu užitečnému zatížení a ještě vyšší efektivitě je nový DAF LF první volbou mezi rozvážkovými vozidly pro majitele i řidiče. Zkrátka: Pure Excellence.

DAF Transport Efficiency přináší Pure Excellence

Mezi přednosti modelu LF náleží nejvyšší užitečná hmotnost v oboru, bezkonkurenční manévrovatelnost, dlouhá životnost a skvělý komfort a vstřícnost vůči řidiči. Nyní jsme posunuli úspěšné rozvážkové vozidlo LF ještě o krok dále, abyste mohli dosahovat ještě vyšší ziskovosti než dříve.
Výsledkem je nový DAF LF.

DAF Transport Efficiency

6

% nižší spotřeba paliva

60

variant rozvoru kol / zadního převisu

60,000

km servisní intervaly

Nejlepší spotřeba paliva ve své třídě

 • Nový motor PACCAR s obsahem 3,8 litru v modelu „LF City“ pro městský provoz
 • Rychlejší převodové poměry zadní nápravy určené pro použití při nižších otáčkách motoru
 • Automatická převodovka Allison je nyní k dispozici pro špičkový 19tunový model LF

Nový DAF LF nabízí široký výběr motorů. Patří mezi ně výkonný čtyřválec o zdvihovém objemu 4,5 litu PACCAR PX-5 a šestiválec o zdvihovém objemu 6,7 litru PACCAR PX-7. Upravený řídicí software, zdokonalené sání vzduchu a udržování provozní teploty motoru a výfukového systému vede ke zvýšení maximálního točivého momentu. Ten je navíc dostupný již při nižších otáčkách motoru. V kombinaci s dalšími vylepšeními motoru je výsledkem úspora paliva až 6 %.

Velký výběr rozvorů

 • Velký výběr rozvorů kol s délkami až 6,90 metru
 • Lze používat nástavby o délkách více než 9 metrů a dosáhnout maximální nosnosti
 • Nádrže paliva s objemem až 1 240 litrů pro delší dojezd; tím se optimalizuje dostupnost a řidiči to umožňuje doplňovat palivo tam, kde jsou ceny paliva nejnižší

Díky velkému výběru rozvorů kol, optimalizovaným motorům PACCAR PX a převodovkám s vysokou účinností je nový DAF LF dostupný ve větším počtu variant než dříve. Zvláště nové modely LF150 a LF170 vybavené motorem PACCAR PX-4 a pětistupňovou manuální převodovkou jsou optimalizované pro rozvoz ve městech. Tato hbitá vozidla jsou lehčí, což zvyšuje jejich užitečné zatížení.

Maximální dostupnost vozidel

Robustní blok motorů a hlava válců jsou mimořádně odolné. Jsou zkonstruovány s ohledem na dlouhou životnost, maximální spolehlivost a nízkou hmotnost. Podle typu provozu lze prodloužit servisní intervaly až na 60 000 kilometrů. Motory PACCAR PX jsou navrženy se zřetelem na snadnou údržbu a maximální výkony při nízkých provozních nákladech.

Více o novém DAF LF

Exteriér vozidla


Vynikající design exteriéru dodává novému DAF LF výrazný a přívětivý vzhled. Vozidlo je tak skvělou reklamou vaší společnosti.

Komfortní pracovní prostředí

Poháněcí soustava

Nový DAF LF je dodáván s širokou škálou motorů, převodovek a poměrů zadních náprav – můžete si tedy být jistí, že dostanete vozidlo, které vyhovuje vašim potřebám.

Podvozek

Dokonalý základ, na kterém můžete stavět

Služby DAF

Pure Excellence v přepravě potřebuje víc než jen dokonalé nákladní vozidlo. Proto společnost DAF nabízí kompletní řešení dopravy. Profesionální síť autorizovaných dealerů vám pomůže s výběrem toho správného vozidla, zařídí financování a udrží váš vozový park v dokonalém stavu.

DAF MultiSupport

Smlouva na opravy a údržbu vám poskytuje maximální jistotu pevných nákladů na kilometr.

PACCAR Financial

Společnost PACCAR Financial se věnuje výhradně přepravnímu průmyslu a dokonale tak chápe vaše potřeby. Nabízí finanční služby pro nová vozidla, použitá vozidla, přívěsy a nástavby.

PACCAR Parts

Kromě originálních dílů DAF a dílů motoru PACCAR dodává společnost PACCAR Parts více než 70 000 univerzálních dílů TRP Truck & Trailer pro všechny značky tahačů a přívěsů, včetně vybavení dílny.

Asistenční služba DAF ITS

Pokud se stane něco neočekávaného, stačí jeden telefonát do střediska ITS a vaše vozidlo se dostane zpět do provozu s minimálním zpožděním. Služba ITS je vám k dispozici v 15 jazycích, 24 hodin denně, 365 dní v roce.

DAF Driver Academy

Školení DAF pomáhá řidičům snižovat spotřebu paliva, zvládat lépe dopravní situace a zvyšovat bezpečnost provozu.

Profesionální síť dealerů DAF

Váš dealer DAF je vaším partnerem a záleží mu na tom, aby vaše vozidla byla v provozu bez zbytečných prostojů. Dealeři DAF jsou vždy nablízku, jsou perfektně vybaveni a jejich zaměstnanci jsou špičkově vyškoleni.

DAF Connect

Dokonalý nástroj pro řízení vozového parku, díky kterému můžete snížit provozní náklady a zvýšit váš zisk na ujetý kilometr.